Michał Seweryński

Najnowsze wpisy
 • Senacka komisja chce zmienić prawo, żeby pomóc nękanym lokatorom prywatnych kamienic.

  - Moja komisja rozpatruje bardzo dużo petycji dotyczących przypadków nękania lokatorów przez prywatnych właścicieli. Ich liczba rośnie z roku na rok i dotyczy coraz większej liczby miast - podkreśla prof. Michał Seweryński Senator RP oraz Przewodniczący Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. - Ci ludzie nie mają jak się bronić, ewentualnie przez pozwy cywilne. Jednak jest to często długi proces.

  Czytaj więcej na:
  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3441005,kamienicznicy-przestana-nekac-lokatorow-pis-chce-zmian-w-prawie-budowlanym,id,t.html

 • Akademickie Kluby Obywatelskie ogłosiły swoje stanowisko w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego.

  Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3439697,stanowisko-ako-w-sprawie-wyborow-do-parlamentu-europejskiego,id,t.html?cookie=1

 • Konferencja "Kościół po Soborze Watykańskim II"

  12 kwietnia 2014r. prof. Michał Seweryński wygłosił wykład pt. "Świeccy w dokumentach Soboru Watykańskiego II" na konferencji "Kościół po Soborze Watykańskim II" w ramach XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

 • WAŻNY APEL: „Zerwijcie z biernością wobec fałszu zamiast wyjaśniania przyczyn katastrofy”

  W liście otwartym do środowiska naukowego przedstawiciele Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Łodzi – w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej apelowali o zjednoczenie środowisk akademickich w celu działania na rzecz wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

 • prof. Michał Seweryński razem z prof. Janem Szyszko będzie reprezentował ‪‎PIS‬ przed Trybunałem Konstytucyjnym ws. o stwierdzenie o niezgodności z Konstytucją ustawy o zmianie ustawy o Lasach Państwowych.

  Więcej informacji na:
  http://www.ekogroup.info/11988/ustawa-o-lasach-w-trybunale-konstytucyjnym/

 • Dziękuję za wszystkie nadesłane życzenia i pamięć.

 • Senacka komisja edukacji: asystenci nauczyciela będą mogli pracować tylko w klasach I-III szkół podstawowych i w świetlicach

  Więcej informacji na:
  http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/senacka-komisja-edukacji-asystenci-nauczyciela-tylko-w-klasach-i-iii — w Warszawa Ursynów.

 • ZNP protestuje przeciw zatrudnianiu asystentów

  Senator Michał Seweryński, były minister edukacji narodowej, powiedział, że takie systemy sprawowania opieki przez asystentów w szkole z powodzeniem funkcjonują na Zachodzie. Jednak projekt proponowany przez rząd wzbudza wiele wątpliwości.

  - Mam obawę co do tego, czy ten projekt ustawy jest dostatecznie dobrze napisany, żeby przy jego pomocy osiągnąć ten zamierzony cel, który nam się obiecuje. Po pierwsze jest tak, że samorządy lokalne, które będą miały realizować ten ustawowy zamysł, walczą w tej chwili z brakiem pieniędzy na utrzymywanie nauczycieli w szkołach, które teraz są. Po drugie, istnieje taka obawa, że ci asystenci będą w gruncie rzeczy wykorzystywani do odbywania lekcji w szkole zamiast nauczycieli. Najbardziej obawiałbym się tego, że aby obniżyć koszty zatrudnienia nauczycieli, będzie się ich przekwalifikowywać na asystentów - podkreślił senator Michał Seweryński.

  Więcej informacji na:
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/znp-protestuje-przeciw-zatrudnianiu-asystentow/

 • prof. Michał Seweryński spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim podczas konwencji PiS w pałacu Poznańskich w Łodzi, gdzie zaprezentowano kandydatów partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/jaroslaw-kaczynski-w-lodzi-znamy-juz-liste-kandydatow-pis,2216438,8646702,t,id,zid.html#galeria